• May 28, 2023

Nowości w ofertach kredytowych

Klienci wielu banków sprawdzają, co mają one do zaoferowania, gdy chodzi o kredyty gotówkowe. Najczęściej poszukują oni interesujących rozwiązań, które umożliwiają zaciągnięcie takiego zobowiązania na bardziej atrakcyjnych warunkach lub też sprawiają, że jego spłata będzie znacznie łatwiejsza.

Ponieważ konkurencja na rynku usług bankowych staje się coraz większa, nie dziwi fakt że starają się one dopasować propozycje do oczekiwań klientów na rynku. Z każdym rokiem pojawia się więcej interesujących propozycji, z których klienci korzystają niezwykle chętnie. Obniżone oprocentowanie to jeden z tych elementów, który przyciąga uwagę zainteresowanych osób. Niższe oprocentowanie to korzyść przede wszystkim dla klientów, gdyż w rozliczeniu ogólnym zwracają bankowi znacznie mniej. Jednakże dla banków nieznaczne nawet obniżenie oprocentowania skutkuje najczęściej znacznie większym zainteresowaniem ofertami, co w efekcie sprawia, że podpisują więcej umów. Tym samym ich zyski wciąż są zadowalające, pomimo niższych stóp procentowych kredytów.

Jednakże banki nie są w stanie ciągle zmniejszać wysokości oprocentowania kredytów, dlatego też poszukują innych metod na przyciągnięcie uwagi klientów, od pewnego czasu furorę robią dodatkowe opcje w kredycie, które są niezwykle korzystne dla zaciągających kredyt. Do najpopularniejszych zalicza się wakacje kredytowe. Jest to opcja, która umożliwia klientom zaprzestanie wpłacania rat, bez żadnych negatywnych konsekwencji ze strony banku jak również bez negatywnych wpisów w bazach. Oczywiście wszystkie szczegóły tej opcji reguluje umowa, zaś banki mają całkowitą dowolność w ustalaniu warunków uprawniających do skorzystania z niej. Jednakże we wszystkim podstawowym warunkiem jest przede wszystkim terminowe regulowanie wpłat. Ponadto czas, na jaki można skorzystać z tej możliwości uzależniony jest najczęściej od kwoty kredytu jak również czasu spłaty, wybranego przez klienta. Zazwyczaj są to okresy rozpoczynające się od 3 do 6 miesięcy. Niektóre banki umożliwiają dzielenie tego czasu na krótsze okresy. Oczywiście należy odpowiednio wcześnie i w odpowiedniej formie poinformować bank o chęci skorzystania z takiej możliwości. Często także z wakacji kredytowych mogą skorzystać ci kredytobiorcy, którzy przez określony, minimalny czas spłacają kredyt. Da klientów to rozwiązanie jest bardzo korzystne, ponieważ mogą wykorzystać środki finansowe na przykład na niespodziewane wydatki. Dla banków często oznacza to znacznie lepszą spłacalność zobowiązań, ponieważ klienci zakładają możliwość skorzystania z tej opcji i starają się terminowo regulować zobowiązania.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.