• September 29, 2023

Budżetowania w okresie konsolidacji zadłużenia – jak to zorganizować?

Wzrost popularności kredytów gotówkowych związany jest z tym, że coraz więcej osób pragnie spełniać swoje marzenia – czy to o nowym aucie, czy wyjeździe na wymarzone wakacje. Co jednak trzeba wiedzieć o kredycie zanim podpisze się umowę z bankiem?

Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę biorąc kredyt gotówkowy?

Zaciągnięcie kredytu gotówkowego jest niezwykle proste i nie wymaga wielu formalności. Niezwykle ważne jest jednak, aby dokładnie zapoznać się z warunkami oraz umową – w innym wypadku można narazić się na dodatkowe koszty!

Najważniejszym punktem przy wyborze kredytu gotówkowego jest RRSO – czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. To właśnie ten czynnik powie nam ile tak naprawdę zapłacimy za pożyczone pieniądze. Trzeba jednak pamiętać, że nie tylko RRSO decyduje o tym, ile pieniędzy będziemy musieli oddać bankowi. Do kosztów niemal zawsze dochodzi jeszcze prowizja, a czasami również dodatkowe opłaty na przykład za prowadzenie konta lub używanie karty. Niektóre banki będą również wymagały wykupienia ubezpieczenia, w celu zabezpieczenia się przed nieprzewidzianymi sytuacjami uniemożliwiającymi spłatę zobowiązań (utrata pracy, wypadek). Dlatego tak ważne jest, aby po wybraniu interesującej nas oferty dokładnie zapoznać się z regulaminem i sprawdzić jakie dodatkowe koszty można ponieść podpisując umowę z danym bankiem.

Jak wnioskować o kredyt gotówkowy?

Złożenie wniosku w zależności od oferty może trwać nawet jedynie kilka minut! Dotyczy to zwłaszcza wniosków złożonych internetowo. Zależy to głównie od tego jaka kwota będzie nas interesować. W przypadku pożyczki mniejszej niż kilka tysięcy złotych trzeba będzie często podać jedynie dane z dowodu osobistego i oświadczenie o osiąganych zarobkach, a decyzja często zapadnie w kilka minut. Wniosek można również złożyć osobiście w placówce banku – w ten sposób będziemy mogli przedyskutować wszystkie interesujące nas aspekty kredytu z konsultantem.

Zobacz także:  Uważaj na kredyt – czy to spełnione ostrzeżenie ?

Zanim ostatecznie zdecydujemy się na konkretną ofertę, warto poświęcić trochę czasu na sprawdzenie propozycji również innych banków – może akurat trafimy na bardzo ciekawą promocję, która pozwoli na zaoszczędzenie dodatkowych funduszy.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.