Nazwa użytkownika

Jesteś tutaj

Kredyt samochodowy co warto wiedzieć?

Na polskim rynku różnego rodzaju kredyty cieszą się coraz większym zainteresowaniem i korzysta z nich coraz więcej osób. Mamy do czynienia z różnymi rodzajami kredytu a zatem zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie jednego konkretnego kredytu przeznaczonego na konkretny cel dowiedzmy się który z nich będzie dla nas najkorzystniejszy. Bo jak się okazuje w rodzajów kredytu jest mnóstwo i każdy z nich może być przeznaczony na zakup czegoś innego, o większości z nich przeczytasz na portalu internetowym, sprawdź kredyt samochodowy na 17bankow.

A zatem jeżeli tylko planujemy zakup samochodu i zastanawiamy się, którą opcję finansowania wybrać, zwróćmy uwagę przede wszystkim na kredyt samochodowy gdyż z pewnością będzie on dla nas najkorzystniejszy. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję dowiedzmy się, czym tak naprawdę jest kredyt samochodowy, jakie rodzaje kredytu na auto dostępne są na rynku i ile kosztuje ta opcja finansowania. Musimy dowiedzieć się również od czego będzie uzależniona nasza zdolność kredytowa, i w końcu – na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, podpisując umowę o kredyt.

Kredyt samochodowy (z zabezpieczeniem)
Kredyt samochodowy charakteryzuje się przede wszystkim tym, że skierowany jest wyłącznie na zakup samochodu bądź jakiegokolwiek innego pojazdu. Musimy wiedzieć o tym, że wiąże się to z każdym pojazdem silnikowym czyli między innymi samochodami, ciągnikami, motocyklami czy też motorówkami. Kwota kredytu jest praktycznie dowolne. Maksymalny okres spłaty kredytu samochodowego to okres 10 lat. Banki stosują różne zabezpieczenia co do spłaty kredytu takich jak zestaw rejestrowy, przewłaszczenie, depozyt karty pojazdu, weksel In blanco czy też cesja polisy AC.

Kredyt gotówkowy na samochód (bez zabezpieczenia)
Kredyt samochodowy to pożyczka gotówkowa, którą zaciągamy w banku na dowolny cel. Spłata kredytu uzgadniana jest z instytucją finansową, w której zaciągnięty jest kredyt. Wysokość zaciągniętego kredytu uzależniona jest przede wszystkim od dochodów kredytobiorcy. Osoba która udziela nam kredytu zobowiązana jest obliczyć naszą zdolność kredytową. Gotówkę otrzymamy od ręki lub na konto. Jest to jedno z najszybszych rozwiązań i sposobów na otrzymanie pilnie potrzebnej gotówki. Dokumenty potrzebne do zaciągnięcia kredytu gotówkowego na samochód to najczęściej wyłącznie dowód osobisty, a także zaświadczenie o zarobkach.

Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję zapoznajmy się szczegółowo zarówno z opcją kredytu samochodowego jak i kredytu gotówkowego na samochód. Dla każdego z nas te warunki mogą być znacznie inne i mniej lub bardziej korzystne.

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1